ЗМІ про школу

"Він був живою піснею..."

Цієї весни вся світова спільнота відзначає 200-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка. Адже саме в березневу пору послав Всевишній нашому народові національного пророка. Не стала вийнятком і спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №316 з поглибленим вивченням української мови Дарницького району міста Києва. Зокрема цьогоріч в освітньому закладі пройшла низка тематичних заходів, основним з яких стало відкриття шкільного музею, що присвячений життю та творчості Тараса Шевченка.

Як розповіла "Хрещатику" директор спеціалізованої школи №316 Ольга Кондик, у навчальному закладі завжди шанували духовного батька українського народу. "Головним завданням школи є виховання в учнів поваги і любові до української мови, бажання її поглибленого вивчення і досконалого володіння. Завдання навчального закладу, всього педагогічного колективу і мета, яку ставив перед собою син народу Тарас Шевченко - єдині. Кобзар у своїх невмирущих творах закликав до боротьби за мир і спокій Батьківщини, за слово рідне, за свою Україну. Ми бачимо й зараз, наскільки є актуальними, пророчими слова поета", - наголошує пані Ольга.

Тож, цього року до 200-ї річниці з дня народження в школі відбулася ціла низка заходів, де лунало Тарасове слово. 17 лютого 2014 року в актовій залі Дарницької РДА педагоги школи провели серію відкритих уроків та виховних годин, присвячених визначній даті. Метою їх проведення було показати всесвітню велич Тараса Шевченка. До заходів долучилися вчителі Ліна Шевченка, Ірина Розумовська, Віра Чуть, Людмила Гудиря. Під час заходів були організовані віртуальні екскурсії Шевченковими стежками, презентувалися репродукції картин Кобзаря. Протягом інших уроків червоною ниткою проходили три жіночих образи: образ рідної матері, України-неньки та образ коханої. Декламувалася поезія Кобзаря різними мовами: Російською, білоруською, англійською.

З новою хвилею особистостей 4 березня 2014 року пройшов у навчальному закладі щорічний шкільний тур районного конкурсу читців-знавців творчості Тараса Шевченка (організатор заходу - вчитель української мови Ліна Шевченко). Переможцями цьогорічного конкурсу стали Марченко Діана (8-В клас), Кирпичова Анна (9-Б клас), Левковська Анастасія (8-А клас).  Почесне ІІ місце посіли учні Сілецька Аліна (6-А клас), Ковальова Діана (9-Б клас) та ІІІ місце зайняли Кірімов Максим (3-В клас), Сінчук Єлизавета (6-В клас), Бойко Віталій (6-А клас), Гой Ксенія (3-В клас).

Та головною подією, яка приурочена до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, стало відкриття 6 березня Літературно-етнографічного музею Тараса Шевченка школи № 316. Задум його створення належить учнівському та педагогічному колективу на чолі з директором Ольгою Кондик. Підтримала ідею і батьківська громадськість школи. Однак перед тим, як перейти до втілення задуму, пані Ольга та Тетяна Волотовська (заступник директора з виховної роботи школи) за підтримки меценатів, подружжя Супрунів, у складі делегації керівників та директорів музеїв, голів сільських та селищних рад Черкащини об'їздили та пройшлися майже всіма стежинами, що їх сходив Тарас, доторкнулися до Шевченкових святинь у Канівському музеї Тараса Шевченка, Національному музеї Тараса Шевченка, у хаті на батьківщині Кобзаря у Моринцях, привезли частинку духу Тараса Шевченка і вдихнули його у музей на базі школи №316.

Педагоги Ліна Шевченко, Наталія Задорожня, Ірина Розумовська, Віра Чуть, Ольга Рудник, Тетяна Колісніченко, Тетяна Тарара, Наталія Сілецька, Тамара Корнієнко, Наталія Пославська, Анна Шнайдер, Лариса Саченко, Лідія Хомич, Катерина Дубова, Тетяна Ромашко, Олександра Волошина, Вікторія Федорняк, Ганна Костенко, Світлана Каток, Тетяна Завальнюк, Марина Тарасенко, Галина Пожарська, учні та батьківська громада долучилися до створення музею, до пошуку експонатів, цікавої інформації. Кожен експонат у музеї має свою історію, бо належить певній родині.

Першу екскурсію музеєм для почесних гостей провели учні-екскурсоводи. Та з того часу він користується великою популярністю не лише серед учнівської когорти, а й серед батьків. Адже музей не лише розкриває основні життєві та творчі сторінки біографії Тараса Шевченка, а й пронизаний його духом та ідеями.

 

Олена Зарецька

«Хрещатик»

 


«Кобзарю! Знову до тебе я приходжу…»

У спеціалізованій школі №316 відкрили музей, присвячений життю та творчості Тараса Шевченка

 

           Вже декілька днів, 9 березня, не лише українське суспільство, а й уся світова спільнота відзначатиме 200-річний ювілей від дня народження Тараса Шевченка. Недарма Великого Кобзаря називають співцем українського народу, адже саме з його творів ще в наймолодшому віці в дітях плекають любов до рідної мови, культури, духовності. До ювілею визначного поета в Київській спеціалізованій школі №316 із поглибленим вивченням української мови Дарницького району столиці відкрили музей, присвячений життю та творчості Шевчена.

               Директор закладу Ольга Кондик розповіла «Хрещатику»: в школі віддавна шанують творчість Тараса Шевченка. Так, лише цього року тут відбулася низка заходів, де лунало Кобзареве слово. Серед них – серія відкритих уроків та виховних годин, присвячених 200-річчю з дня народження поета. А 4 березня у школі відбувся щорічний шкільний тур районного конкурсу читців-знавців творчості Великого Кобзаря. Як відзначають самі учасники, «це були не просто читання, це життя поезією, коли у декого від сповнення почуттями бриніли сльози на очах».

               «Завдання школи, всього педагогічного колективу і мета, яку ставив перед собою син народу Тарас Шевченко – єдині. Кобзар у своїх невмирущих творах закликав до боротьби за мир і спокій Батьківщини, за слово рідне, за свою Україну. Ми бачимо й зараз, наскільки є актуальними, пророчими його слова», - наголошує Ольга Петрівна.

               Та найвизначнішою подією до ювілею Кобзаря стало відкриття Літературно-етнографічного музею Тараса Шевченка школи № 316. За словами Ольги Кондик, ідея створити в школі музей Тараса Шевченка зародилася ще кілька років тому. На такий задум з ентузіазмом відгукнувся не лише весь педагогічний колектив, а й батьківська громада та учні.

               Кожен експонат у музеї має свою історію, адже належав певній родині. Серед справжніх знахідок – старовинний портрет Великого Кобзаря, який до музею передала родина одного з учнів. Протягом трьох поколінь цей портрет зберігався в сім’ї поряд з іконами.

               Екскурсію для перших почесних гостей музею провели учні-екскурсоводи. Вони розповіли про основні життєві та творчі сторінки біографії Тараса Шевченка. З кімнати-музею можна одразу потрапити до ще однієї – своєрідної конференц-зали. Саме тут елементи експозиції демонструють основні віхи становлення Києва та Дарницького району. Окрім того, кімната обладнана для перегляду електронних матеріалів – адже у школі створено понад 45 електронних уроків, в тому числі й ті, що стосуються життя та творчості Кобзаря. «Ми йдемо в ногу з часом і саме тому прагнемо, щоб наші діти отримували знання всіма можливими сучасними методами. Звісно, важко було створювати музей, не маючи автентичних матеріалів. Однак завдяки сучасним можливостям діти мають побачити оригінали творів Шевченка на екрані», - додає Ольга Кондик.

               Цікаво, що аби вдихнути в музей часточку духу Тараса Шевченка, делегація зі школи відвідала Черкащину, пройшлася майже всіма стежинками, що їх за життя стоптав Тарас, доторкнулася до Шевченкових святинь у Канівському музеї та в родинній хаті на його батьківщині у Моринцях.

               Відбулося це за підтримки подружжя Супрунів. Микола Супрун побував і на відкритті музею та подарував портрет Тараса Шевченка. «Зараз такий час, коли хтось робить нову Україну в масштабах всієї держави, ви ж починаєте з себе і створюєте нову школу. До цього долучилися не лише педагоги та вчителі, а й діти, і дуже приємно, що все це робите від душі», - відзначив пан Супрун.

               До створення експозиції приєдналися й науковці з Національного музею Тараса Шевченка, які також надали низку матеріалів для стендів, що висвітлюють життя та творчість Кобзаря. Знаходитимуться вони в школі впродовж місяця.

               А завершилася урочиста подія святковим заходом уз вшанування пам’яті Тараса Шевченка, де у виконанні школярів пролунали пісні на слова Кобзаря. Долучилися до свята і танцювальні колективи.

 

Олена Зарецька

«Хрещатик»



Безпеці необхідно вчити з дитинства

У спеціалізованій школі № 316 відкрили музей, присвячений життю та творчості Тараса Шевченка

Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями й розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Отже, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації  -  одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні  перед освітою.

Основною причиною такого загрозливого становища є незнання чи нехтування елементарними правилами безпеки, недостатня iнформованiсть щодо поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, вiдсутнiсть практичних навичок самодопомоги.


У профiлактицi дитячого травматизму велику роль вiдiграють працівники правоохоронних органів, системи освіти, Міністерство надзвичайних ситуацій України,. Безумовно, їх спільне прагнення забезпечити безпеку життя дітей, дає свої позитивні результати, але цю роботу необхідно проводити систематично, особливо напередодні канікулярного періоду.

Саме тому 17 грудня 2013року управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації    на базі  спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 316 з поглибленим вивченням української мови  проведели науково-практичний семінар для заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів, відповідальних за питання охорони праці та безпеки життєдіяльності на тему: «Організація навчання учнів з питань безпеки життєдіяльності».


Серед учасників семінару  начальник відділу безпеки життєдіяльності Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України Дуброва Наталія Йосипівна, головний спеціаліст Департаменту  освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) Чераньова Ольга Олександрівна, головний спеціаліст управління освіти Дарницької районної в м. Києві адміністрації з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності Саакянц Ірина Пилипівна та заступники директорів шкіл, ліцеїв, гімназій та шкіл-дитячих садків Дарницького району. Захід почався з пленарного засідання.


Гостей привітала та відкрила семінар  Кондик Ольга Петрівна, директор спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 316, яка  виступила з презентацію навчального закладу та ознайомила присутніх з роботою школи в організації та навчанні працівників, учнів з питань безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.  


Дуброва Наталія Йосипівна, яка ознайомила з інструктивно-методичними матеріалами з питань безпеки життєдіяльності у навчально-виховному процесі та надала методичні рекомендації щодо нової редакції «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» № 616 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки № 1365 від 07.10.2013р.


Чераньова Ольга Олександрівна, яка проаналізувала  травматизм в навчальних закладах  міста Києва за  січень – листопад 2013 року та вжиття необхідних  заходів щодо поліпшення профілактики випадків травматизму.


Саакянц Ірина Пилипівна надала інформацію про стан травматизму серед учасників    навчально-виховного процесу в закладах освіти Дарницького району та звернула увагу на дотримання норм законодавства в частині навчання з питань безпеки життєдіяльності, розслідування нещасних випадків, ведення документації з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.


Заступник директора з навчально-виховної роботи Олійник Оксана Федорівна ознайомила присутніх з організацією роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, досвідом роботи закладу, окреслила шляхи удосконалення роботи з учнями щодо формування у них культури безпеки життєдіяльності. Після виступу запропонувала перейти до практичної частини семінару. Учасники семінару на вибір мали можливість відвідати той захід, який для них більш цікавий:
   -    виховний захід  «Безпечні  зимові ігри  на подвір′ї» (Федорняк В.В., класовод 2-В класу);
   -    театралізована постановка з протипожежної безпеки : «Казка про козенят та вовка на новий лад» (Завальнюк Т.Г., класовод 4-В класу);
   -    тренінг «Від рідного порога – безпечна дорога» (Сілецька Н.А. , класний керівник 6-А класу);
   -    конференція учнів 9-х класів «Надзвичайні ситуації» (Петренко Л.П., вчитель біології).

Потім всі учасники переглянули брейн-ринг серед учнів 7-8 класів «Безпека в житті – життя у безпеці» (Величко Л.В., вчитель основ здоров’я).


Присутніми було оглянуто виставку методичних посібників та розробок, дитячих робіт. Учасники семінару отримали диски з методичними матеріалами, які стануть у пригоді під час проведення виховних заходів з питань безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.

Підводячи підсумки семінару, з точки зору всіх учасників відзначили високий рівень підготовки педагогічного колективу та систему роботи щодо формування культури безпеки життєдіяльності  учнів школи. Була висловлена спільна думка, що подібні заходи сприяють поліпшенню якості, підвищенню рівня ефективності щодо попередження нещасних випадків, виникнення надзвичайних ситуацій з працівниками, учнями та вихованцями під час навчально-виховного процесу, травмування та  в побуті.


 
Журнал "Безпека Життєдіяльності"

№2, лютий 2014

 

"Нове життя будуємо, голос Кобзаря чуємо"

 

Під такою назвою учні спеціалізованої школи №316 підготували заходи, приурочені ювілею Т. Г.  Шевченка.

 

Кожне століття дає людству генія. Так і 19ст. подарувало світові талановитого художника і поета, палкого патріота своєї землі й непохитного борця за справедливість – Т.Г.Шевченка. Тому з дитячих років і протягом всього життя ми йдемо до Шевченка, осмислюємо красу і принадність його слова.

 

У ці дні в усіх куточках земної кулі вшановують пам’ять Тараса Григоровича Шевченка. За ініціативою і при підтримці Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації наша школа теж приєдналася до заходів по відзначенню 200-річчя з дня народження Кобзаря. Святкування цієї події має надзвичайно велике пізнавальне та виховне значення.

11 лютого у святково прибраному  актовому залі Дарницької районної  державної адміністрації зібралися педагоги школи, учні та їх батьки на літературно-музичне свято «Нове життя будуємо, голос Кобзаря чуємо».

Із вступним словом до присутніх про те, що Шевченкове слово, його слава ніколи не згасне у наших серцях, про те, що і сьогодні будувати нове життя нам допомагають поради Великого Кобзаря, звернулася заступник директора Тетяна Павлівна Волотовська.

В урочистій теплій обстановці своїми виступами діти подарували присутнім незабутні хвилини насолоди від дотику до життя і творчості Т.П.Шевченка.Зі сцени звучать схвильовані голоси учнів: вони розповідають про життєвий шлях поета (Анастасія Левковська, Владислав Карасик, Анна Максименюк, Владислава Щеглова), декламують вірші (Дмитро Євтушенко, Юлія Жук, Максим Кірімов, Максим Ковтун, Кондратенко Діана), співають пісні (Стефанія Моргуненко, Мирослава Пустова)

Усі учасники святкового дійства за допомогою пісень, душевних поезій, українських танцювальних композицій передали глядачам дух та атмосферу тих народних традицій та звичаїв, на яких зростав великий син великого народу. Вкотре продемострував свою майстерність гурток народного танцю «Дивоцвіт»(художній керівник Якубовський Василь Андрійович). Не залишилися байдужими глядачі й до таночку «Гопачок» та «Інсценізація «Ой під вишнею», який виконали Софія Тропотяга і Денис Андріїшин (художній  керівник Шнайдер Анна Миколаївна)

До свята долучилися також батьки учнів та випусники. Представник батьківського комітету школи Єфімчук Елла Михайлівна виконала пісню «Нехай квітує Україна». Порадував своїх  учителів і усіх присутніх задушевним співом випускник школи Назарій Носенко.

Артистизмом, ліризмом, глибоким розумінням творів Т.Шевченка зворушили глядачів юні актори (Євгеній Волотовський, Дмитро Кондик, Діана Марченко)

На завершення до слова запросили директора школи Ольгу Петрівну Кондик, яка ще раз підкреслила та  наголосила на необхідності вивчати, шанувати, берегти і пропагувати слово Шевченка. Також з уст директора школи прозвучали теплі слова подяки усім тим, хто небайдужий до таланту Шевченка, усім тим, хто долучився до проведення святкового заходу.

А 17 лютого вчителі кафедри української мови і літератури та світової літератури (Задорожня Наталія Олександрівна, Розумовська Ірина Костянтинівна, Рудник Ольга Володимирівна, Сілецька Наталія Анатоліївна,Чуть Віра Костянтинівна, Бугера Наталія, Гудиря Людмила Андріївна) у стінах  Дарницької районної  державної адміністрації провели відкриті уроки, виховні години, присвячені життєвому і творчому шляху Великого Кобзаря, на яких були виступи школярів, виставки їх творчих робіт, перегляд відеоматеріалів, підготовлених учнями під керівництвом учителів, конкурси на кращого читця поезій, вікторини.

Робота, яка проводиться у данному напрямку, залишає глибокий слід у душах дітей, прищеплює любов і шану до постаті Шевченка, до його слова. І вогонь душі Кобзаря запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу. Тому педагоги разом із учнями та їх батьками готуються до запланованих святкових заходів до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, які пройдуть на терені школи. Шевченкові дні тривають.

Віталій Знаменський

"Хрещатик"

 

   

Слово Кобзаря крізь століття пронесуть українці 
images

 

У Шевченківські дні в школі № 316 відбувся конкурс читців

 

Знаковою стала традиція колективу спеціалізованої загальноосвітньої школи № 316 Дарницького району столиці щорічно проводити в березні Шевченківські тижні й декади. Не винятком став і 2013-й — рік, що передує святкуванню 200-річчя від дня народження Кобзаря.


Заходи в навчальному закладі розпочалися з конкурсу читців творів Тараса Шевченка під гаслом “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”. Кобзареве слово має магічну силу, несе в душу розраду, мудрість, оптимізм, воно багатогранне, скарбниця його мудрості невичерпна, впевнені вчителі школи.


В затишному кабінеті української мови та літератури зібралися учасники конкурсу, їхні вболівальники, вчителі, члени адміністрації, бібліотекарі. “Велич постаті Тараса Шевченка зростає в нашій свідомості й в очах народів світу з року в рік. Іноземці вивчають українську мову, щоб мати змогу читати Шевченка в оригіналі,— звернулася до присутніх заступник директора спеціалізованої школи № 316 Тетяна Волотовська, вчитель української мови та літератури й методист РНМЦ.— Уславлений Тарас Шевченко — останній Кобзар і перший великий талант нової літератури. Ще за життя його названо справді народним поетом — ця людина стала символом, знаком, легендою. Він український поет не тому, що народився чи жив в Україні, а тому, що жив Україною. І сьогодні, звертаючись до творчості нашого національного генія, ми прагнемо щиро віддячити йому”.


Поважне журі оцінювало кожного учасника. Чисто, натхненно звучали схвильовані голоси учнів: “Заповіт” українською, російською, білоруською та англійською мовами, “Наймичка”, “І мертвим і живим...”, “Думка”, “Тополя” та інші. Учениця 8-го класу Олександра Слободяник вже не вперше бере участь у таких конкурсах — цього разу дівчина прочитала власні вірші про Тараса Шевченка.


За підсумками літературного заходу були вручені дипломи переможцям та лауреатам конкурсу: за перше місце Анастасії Левковській, учениці 7-А класу (вчитель Н. Бугера) і Назарію Носенку, учню 11-Б класу (вчитель Л. Шевченко), за друге місце — Діані Марченко, учениці 7-В класу (вчитель Н. Задорожня) та Катерині Чепик, учениці 9-А класу (вчитель І. Розумовська), за третє місце — Валентину Лукановецькому, учню 7-А класу, та Діані Ковальовій, учениці 8-Б класу (вчитель В. Чуть).


“Робота вчителів школи з прищеплення учням любові й шани до слова Тараса Григоровича Шевченка, до його творчості лягла в благодатний грунт, зачепила їхню свідомість і душу,— розповіла “Хрещатику” Тетяна Волотовська.— Тож нехай це слово живе вічно!”

  

       

 

Від творчого вчителя до обдарованого учня 
images

 

Лауреат конкурсу "Учитель року-2013" Анна Бєлан має чимало здібних вихованців

 

Нещодавно проходив Всеукраїнський конкурс “Учитель року-2013”, в якому будь-який вчитель мав змогу проявити себе, свої творчі здібності, поділитися досвідом з іншими педагогами. Цього року у спеціалізованій школі № 316 з поглибленим вивченням української мови Дарницького району столиці мали змогу вітати лауреата II (міського) туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2013” в номінації “Інформатика” Анну Бєлан та її учня 11-Б класу Миколу Гілка.


Анна Бєлан активно застосовує інформаційні технології в навчально-виховному процесі і бере участь в локальному шкільному проекті “Впровадження інтерактивних технологій”, метою якого є розвиток компетентності вчителів-предметників через впровадження інтерактивних технологій у навчально-виховний процес. “Анна Бєлан розробляє уроки з інформатики для 9-го класу в електронну бібліотеку Дарницького району та уроки для 5-го класу з математики як учасник педагогічного експерименту з упровадження елементів дистанційного навчання школярів у мережі середніх загальноосвітніх закладів, загальною метою якого є розроблені моделі педагогічної взаємодії учасників освітнього процесу в ЗНЗ на основі дистанційних технологій навчання”,— розповіла “Хрещатику” директор спеціалізованої школи № 316 Ольга Кондик.


Цього року в першому районному турі Анна Бєлан посіла перше місце в Дарницькому районі, а в другому (міському) турі стала лауреатом конкурсу “Учитель року-2013”. У склад журі входило чимало фахівців сере них: О. Л. Кузьмінська, С. Б. Агафонова, В. В. Давиденко, О. Г. Заводович, Л. А. Зінченко, О. М. Косенко, В. В. Луцакта інші. Очолювала журі проректор Київського університету ім. Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Наталя Морзе. Учасниками конкурсу були 10 вчителів з 10-ти районів Києва.


Лауреат конкурсів Анна Бєлан готує учнів до олімпіади з інформатики та робототехніки. Серед її вихованців учень 11-Б класу спеціалізованої школи № 316 Микола Гілко, який в 2012—2013 навчальному році посів 3 місце на III (міському) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з офісних технологій. В перспективі він виступить на III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з веб-дизайну.


До слова, вихованець навчального закладу Микола Гілко є обдарованою дитиною Дарницького району, у 2012 році він взяв участь у онлайн-конкурсі “HTML+ CSS”, де посів 1 місце та отримав сертифікат з Центру інформаційних технологій, який засвідчує, що хлопець успішно закінчив повний курс “Основи Web-технологій”

Марія КАТАЄВА “Хрещатик” 

  

Нагороди за кращий "Шкільний дворик" 
images

Вихованці столичних навчальних закладів отримали в подарунок сріблясті ялинки

У Київському будинку вчителя нагородили переможців загальноміського огляду-конкурсу “Шкільний дворик”. Він проводився у трьох номінаціях в рамках проекту “Київ — моє місто. Мені в ньому жити, мені його створювати” та місячника з благоустрою. А головною метою заходу було залучити учнів до спільної праці та формування у школярів екологічної культури та активної життєвої позиції.


Переможців міського етапу конкурсу, а саме: навчальні заклади, які зайняли перші місця та отримали Гран-прі, нагородили грамотами та сертифікатами на отримання грошової винагороди від ГУ освіти і науки КМДА, а володарів ІІ та ІІІ місць — сертифікатами на отримання справжніх сріблястих ялинок від КО “Київзеленбуд”, котрі багато років будуть прикрашати шкільні подвір’я. Нагадаємо, найкращою визнали територію гімназії біотехнологій № 177 Солом’янського району.


У номінації “Школа — зелен-сад” перше місце у навчально-виховного комплексу “CleverKids” Оболонського району. На другому — спеціалізована середня школа № 264 Деснянського району, на третьому — СЗШ № 35 Святошинського району.


Переможцями у номінації “Затишний шкільний дворик” стали: спеціалізована школа № 327 Дніпровського району — перше місце, спеціалізована середня школа № 316 Дарницького району — друге, Києво-Печерський ліцей “Лідер” № 171 Печерського району — третє.


У номінації “Довкілля для дитини” перемогу святкували: спеціальна школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 9 Голосіївського району завоювала перше місце, друге — загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 20 Шевченківського району, третє — Київська спеціальна школа-інтернат № 5 Подільського району.


“Кожен із цих шкільних двориків-переможців є по-своєму унікальним: тут можна проводити уроки екологічного та естетичного виховання, займатися спортом, просто відпочивати та спілкуватися”, — наголосила начальник ГУ освіти і науки КМДА Оксана Добровольська.— Ми і надалі плануємо проводити спільні акції із ГУ благоустрою і вдячні “Київзеленбуду” за те, що вони долучилися до цього заходу та готові до подальшої співпраці”.


Як розповів “Хрещатику” перший заступник гендиректора КО “Київзеленбуд” Микола Фредюк, до 114 парків і майже 500 скверів можна з повним правом додати ще й зелені куточки шкільних двориків. “Саме з таких маленьких і великих цеглин розбудовується майбутнє квітучого Києва”, — зауважив Микола Фредюк. Він також пообіцяв школам, які одержали сертифікати на отримання ялинок, допомогу у правильному висадженні дерев, аби вони гарно прижилися і довгі роки тішили школярів.


За словами головного спеціаліста відділу дошкільної та позашкільної освіти Управління навчальних закладів ГУ освіти і науки Світлани Тодосової, журі побувало в усіх школах, і, крім ошатних зелених куточків, звернуло увагу на те, що в місті дуже багато дітей цікавляться біологією. Школярі не лише із задоволенням беруть участь у оформленні клумб, а й можуть докладно розповісти про ті чи інші рослини. Крім того, є заклади, де впроваджують цікаві традиції, пов’язані із озелененням території. Наприклад, у спеціалізованій школі № 327 Дніпровського району щороку висаджують таку кількість туй, скільки випускають відмінників початкової школи.


А от територія навчально-виховного комплексу “Clever Kids” вразила журі конкурсу комплексним облаштуванням усієї території закладу. “Вважаю, що наше перше місце у номінації “Школа-зелен-сад” цілком заслужене, — розповіла “Хрещатику” гендиректор НВК “Clever Kids” Юлія Демиденко. — Ми намагалися в умовах міста зробити максимально зручний зелений куточок для наших дітей, а ще — прищеплювати нашим вихованцям любов і бережне ставлення до довкілля”

Мирослава ЛЕУС “Хрещатик”. Фото Бориса КОРПУСЕНКА 

     

 

Рідна мова — на першому місці 
images

 

В школі № 316 особливу увагу приділяють поглибленому вивченню мов

 

В Дарницькому районі столиці розташована спеціалізована загальноосвітня школа І—ІІІ ступенів № 316 з поглибленим вивченням української мови. Навчальний заклад був заснований в 1995 році, а в 2004 році він отримав статус спеціалізованого з поглибленим вивченням української мови. За період існування всього було випущено 1 691 учень, з них 99 золотих та срібних медалістів. Нещодавно в школі відбулося важливе для першокласників свято "Прощавай, букварику".

На сьогоднішній день під керівництвом директора школи Ольги Петрівни Кондик в освітньому закладі працює досвідчений і сталий, а водночас молодий і творчий педагогічний колектив, який втілює науково-методичну тему "Ініціатива і творчість у роботі вчителя — шлях до педагогічної майстерності". Окрім цього, тут виховують цілісне ставлення особистості до суспільства і держави, формують в учнях пріоритет загальнолюдських цінностей і життєве самовизначення кожної дитини. Педагогічний колектив реалізує на практиці різні проекти: "Обдаровані діти", "Милосердя", "Школа сприяння здоров'ю", "Друзі завжди поруч", "Академія дитячої творчості", "Ми за мир на планеті Земля", "Світ очима дітей", "Батьківський всеобуч", "Етика та етикет у будні та свята" тощо.

Значна увага приділяється й духовному вихованню учнів і збереженню національних традицій. Рідна мова в усі періоди розвитку школи стояла на першому місці з-поміж усіх навчальних дисциплін.


З першого класу учні школи вивчають кілька мов


Навчання починається з 6 років — школа І ступеня (1—4 класи), яка нарівні з базовим компонентом включає поглиблене вивчення української мови, додатково вводиться опанування російської та англійської мов, курсів "Християнської етики в українській культурі", "Сходинки до інформатики". У початковій школі функціонує окремий комп'ютерний кабінет та хореографічна зала. Класи І ступеня створюються з урахуванням психофізичних особливостей дитини та рекомендацій медико-педагогічної комісії.
На ІІ ступені (основна школа, 5—9 класи) забезпечується одержання учнями базових знань, підготовка до самостійної діяльності. У школі відкриті класи з поглибленим вивченням математики та англійської мови, головною метою яких є створення умов для навчання обдарованої людини, залучення її до науково-дослідницької та пошукової роботи. З 2013 року (за новим Державним стандартом середньої освіти) з 5-го класу вивчаються дві іноземні мови — англійська та німецька, а також російська.
У старшій школі (10—11 класи) забезпечується профільне навчання: українська та іноземна філологія, суспільно-гуманітарний, економічний та історичний профілі.

 

 

Школярі працюють над науковими проектами, займаються спортом і танцями


Учні школи активно займаються науково-дослідницькою діяльністю. Під керівництвом учителів у МАН народжуються цікаві наукові проекти, передусім у галузі мов, літератур, суспільно-гуманітарних дисциплін. Інтелектуальний і творчий розвиток учнів забезпечується через систему внутрішніх і зовнішніх олімпіад, конкурсів.
Школа тісно співпрацює з вищими навчальними закладами — Київським славістичним університетом, Національним університетом харчових технологій, КНУКіМ, Київським національним університетом ім. Т. Г. Шевченка, Університетом культури. Партнерами школи є Київська національна філармонія, громадська організація "КСТМ Лідер", спортивно-танцювальний клуб "Ірис", які займаються молодіжно-спортивною пропагандою здорового способу життя шляхом залучення дітей шкільного віку до занять в спортивних, танцювальних секціях.

Першокласники попрощалися з буквариком


Наприкінці березня в спеціалізованій загальноосвітній школі № 316 шкільний дзвінок традиційно покликав до актової зали першокласників на важливе в їхньому житті свято "Прощавай, букварику". До нього ретельно готувалися учні перших класів та їх класоводи: Тетяна Ромашко, Олександра Волошина, Тетяна Тропотяга під керівництвом талановитого педагога-організатора Наталії Пославської.

 

Директор школи Ольга Кондик привітала винуватців свята з успішним подоланням першої і дуже важливої сходинки до знань. Під час святкового дійства малята мали змогу показати, чого вони вже досягли, наскільки помудрішали, подорослішали, змужніли. Зі сцени лунали гучні пісні про шкільне життя, цікаві вірші, проводилися конкурси за участю батьків.

Поважними гостями цього родинного свята були майбутні першокласники разом зі своїми батьками, які мали змогу ближче познайомитися зі шкільним життям. Також були запрошені вихованці дошкільних навчальних закладів мікрорайону. По завершенню свята кожен з його учасників отримав подарунок від казкового героя Букварика. Заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Котяхова завершила це свято словами: "Батьки, милуйтеся своїми дітьми і радійте кожному кроку своєї дитини в школі і в житті"

Марія КАТАЄВА "Хрещатик". Фото з архіву школи