Заходи пожежної безпеки під час проведення новорічних свят

ЗАХОДИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ

НОВОРІЧНИХ СВЯТ:

1. Ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі.

2. За відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення тощо) святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня.

3. Ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації.

4. Ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок.

5. У разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12Вт.

6. Потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт;' електропроводка до лампочок ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами; підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з’єднань.

7. При виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона повинна бути терміново вимкнена.

8. 

Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей і костюмів з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі та ін.).

 

 

ВИМОГИ

ПІД ЧАС ОРГАНІЗАЦІЇ І ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ

З МАСОВИМ ПЕРЕБУВАННЯМ ЛЮДЕЙ

 

1. При кількості людей понад 50 осіб використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих ґрат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з горючими перекриттями.

2. Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком ретельно оглянути приміщення і переконатись у повній готовності останніх у протипожежному відношенні, у. т. ч. в забезпеченості потрібного кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв'язку, пожежної автоматики і сигналізації.

3. Повинно бути організоване чергування на сцені та в приміщень членів ДПД або працівників місцевої пожежної охорони об'єкта відповідальних чергових.

Не дозволяється заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, установка в проходах крісел, стільців тощо, повне відключення під час спектаклів або вистав світла, використання віконниць для затемнення, проведення вогневих, фарбувальних та інших пожежо- і вибухонебезпечних робіт, застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення в програму (сценарій) номерів (вистав) з використанням вогневих ефектів і палінням. На вимогу органів державного пожежного нагляду здійснюються й інші (додаткові) протипожежні заходи.