Соціальний педагог

Найбільший скарб кожного народу - його діти

Софія Русова, український педагог

Доброго дня, шановні відвідувачі.

Мене звуть Шафорост Аліна Вікторівна, я — соціальний педагог Спеціалізованої загальноосвітньої школи №316 із поглибленим вивченням української мови.

За освітою - соціальний працівник (бакалавр, 2012 — 2016 рр), маю право працювати у навчальних закладах. Alma mater - Національний університет “Львівська політехніка”, де і продовжую навчання на магістерській програмі  із соціальної роботи.

Хто ж це за фахівець — соціальний педагог? Соціальний педагог — це, передусім, помічник учнів у встановленні гармонійних взаємин між їх внутрішнім світом та суспільством. Це фахівець, який допомагає дитині реалізувати себе як члена соціуму, вміти спілкуватися і знаходити себе у суспільстві.

Фах соціального педагога є складним і цікавим водночас, адже захищає “...найбільший скарб народу” - дітей. Важливо розуміти, що соціальний педагог - фахівець, у компетенцію якого входить надання педагогічної та соціальної допомоги людям, які її потребують, передусім — дітям і сім'ям.

У навчальному закладі моїм фаховим завданням є участь у виховній роботі із учнями та сім'ями: попередження соціального виключення особистості, профілактика девіантної поведінки, забезпечення сприятливих умов до всебічного розвитку дитини, захист прав дітей.

Варто коротко зазначити, що соціальний педагог у навчальному закладі також здійснює:

·  посередництво між громадою, учнівським колективом, батьками;

·  організацію взаємодії усіх учасників навчально-виховного процесу із метою створення умов для всебічного розвитку учнів;

·  консультативну соціальну, психолого-педагогічну допомогу дітям і підлітками;

·  попередження соціального виключення сімей, дітей і підлітків;

·  соціальний супровід дітей та підлітків та соціальну адаптацію їх сімей;

·  залучення учнів до профілактично-виховної роботи;

· захист прав та інтересів дітей.

Соціальний педагог працює на засадах педагогічної етики і конфіденційності, поваги до особистості, у роботі керується чинним законодавством України, наказами і розпорядженнями Міністерства освіти і науки України, Етичним кодексом спеціалістів із соціальної роботи, міжнародними документами, методичними рекомендаціями Українського науково-методичного, обласного, районного центру практичної психології і соціальної роботи, Статутом школи.

Кожен день соціальний педагог є у школі, згідно із графіком роботи, у кабінеті №124.