Шаховий турнір

Про користь шахів можна говорити нескінченно. Сучасне життя потребує від людини гнучкого мислення, широкої ерудиції, вміння вирішувати різні проблеми. Інтелектуальний розвиток особистості слід починати з раннього дитинства. Дуже важливо виховати у дитини вміння концентрувати увагу, аналізувати ситуації та робити висновки, моделювати певну реальність та способи поведінки у ній. Шахи є одним із тих засобів, що дають змогу педагогам успішно виконувати ці завдання та оптимізувати всебічний розвиток дітей. Шахи – це настільна логічна гра. А як відомо, саме під час гри формуються довільні форми поведінки, відбувається розвиток вищих психічних функцій – уваги, сприймання, пам’яті, мислення; закладаються риси характеру майбутньої особистості.

З метою популяризації шахової гри серед учнів спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 316 з поглибленим вивченням української мови 29 березня 2018 року була проведена першість школи серед учнів початкових класів.

Турнір проходив у двох вікових групах. Перша група – учні 1-х класів, де на старт вийшли 12 юних шахістів. Друга група – учні 2-4-х класів, у якій за перемогу боролися 13 шахістів. Разом із школярами переживали і їх найпалкіші прихильники – батьки.

Турнір проходив у дружній атмосфері, чому сприяла активна підтримка адміністрації школи, яка виділила для проведення змагань зручний клас.

Призерами змагань стали:

1 місце – Горохов Денис, 3-В клас;

2 місце – Ксензюк Ярослав, 2-Д клас;

3 місце – Шумілова Марта, 3-А клас та Возний Тимофій, 2-А клас.

У турнірі найменших, які тільки починають свої кроки в шахах, перемогу святкували:

1 місце – Поливанюк Олександр, 1-В клас;

2 місце – Кононенко Михайло, 1-Д клас;

3 місце – Поліщук Іван, 1-А клас.

Під час нагородження змагань всі учасники отримали грамоти та подарунки. Сподіваємося, що ці змагання стануть традиційними.