Публікація в газеті "Хрещатик" № 36 (4632) від 13 березня 2015р.

Українські школярі вшановують пам’ять Великого Кобзаря

Концерт до дня народження Т. Шевченка провели у школі № 316

У спеціалізованій школі № 316 відбувся концерт, присвячений 201-й річниці з дня народження Т. Г. Шевченка. У заході взяли участь представники РУО Дарницького району, громадських батьківських організацій, працівники Національного музею Т. Г. Шевченка.

ВШАНОВУВАТИ на початку березня пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка вже стало гарною традицією українських шкіл. У 2015 році відзначається 201 річниця з дня народження поета.

Спеціалізована школа № 316 з поглибленим вивченням української мови розташована у мальовничому куточку Дарницького району. 11 березня тут відбувся концерт, присвячений пам’яті Кобзаря.

Талановиті учні співали пісні на слова Т. Г. Шевченка: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зоре моя вечірня». Старшокласники декламували поезії, поеми «Сон», «Лілея» та ін. Також діти виконували хореографічні композиції «Полька», «Віночки», «Україна» та інші.

«Упродовж двох тижнів у школі відбувалась низка заходів із вшанування пам’яті Кобзаря. Це і конкурси на кращих знавців творчості Шевченка, на кращих читців, і вечір-реквієм за великим українським поетом. Талановиті учні є у тих вчителів, які вкладають в їхнє виховання і душу, і серце, у педагогів «з великої літери». В нашій школі працюють саме такі. Ми хочемо виховати дітей з міцним патріотичним та моральним стрижнем»,— розповідає директор школи Ольга Кондик.

В школі велике значення надається патріотичному вихованню. Постійно проводяться виховні години, благодійні акції, учні та педагоги беруть участь у волонтерському русі. Все це є основою для виховання справжніх патріотів своєї країни.

Також велику справу з національного виховання розпочав педагогічний колектив торік відкриттям Літературно-етнографічного музею Т. Шевченка. «Над його створенням працювали всі кафедри: ідеї поетичної спадщини Кобзаря, історики досліджували історичний шлях розвитку Тараса Шевченка як поета, художника; географи вивчали місця відвідування поета, його подорожі, адже в різних куточках народжувалися його твори. Дивлячись експозиції, представлені в музеї, ми бачимо неоціненний вклад в його створення учнів та їхніх батьків, всього творчого колективу. Багато експонатів до нашого музею надано батьками, яким, напевно, передалися ці речі у спадок. Звісно, ми не можемо похвалитись автентичними матеріалами, однак за допомогою сучасної техніки електронних архівів та ві-деопрезентацій учні можуть інтерактивно подорожувати іншими музеями країни, світу. Ми співпрацюємо з Національним музеєм Тараса Шевченка у Києві та Шевченківським національним у Каневі»,— розповідає Ольга Петрівна.

За словами директора школи Ольги Кондик, велике значення в питанні національного виховання мас торік відкритий в їхньому навчальному закладі Літературно-етнографічний музей Т. Шевченка

Але це не єдиний музей у школі. Всі охочі можуть відвідати музей історії розвитку школи. Там представлено стенди з матеріалами та світлинами, на яких видно, як розвивався Дарницький район, предмети українського побуту, ляльки-мотанки, виготовлені власноруч учителями та учнями.

Голова громадської організації «Рада батьків міста Києва» керівник проекту «Безпека інновацій навчального закладу» Юрій Вітом-ський вручив за ініціативи батьківської громади голові МО, вчителю української мови та літератури Ліні Шевченко грант за популяризацію українського слова серед учнівської молоді школи.

Обдаровані вихованці закладу, гарно організоване свято, яскраві костюми не залишили байдужим нікого з присутніх.

Ольги Кондик, традиційними і почесним знаком вшанування Великого Кобзаря є заключні заходи, які підводять підсумки учнівської творчості у школі.

Читайте, вивчайте і відчувайте серцем поезію Великого Кобзаря, вона навчить вас мудрості життя.

Любіть Україну так, як любив її Тарас Шевченко.

Минає 201 річниця від дня народження Т. Шевченка, а його поезія, поезія Великого Кобзаря, жива, прозора і віддзеркалює сьогодення. Художник, поет, геній, просвітитель. Яку б професію майбутні учні не обрали, енергія Шевчен-кових творів надихатиме їх на творчість і сприятиме успіху та цілеспрямованій життєвій позиції.

Цьогоріч у вінок Кобзареві додається ще один букет творчості глибоких шанувальників української мови.