Підготовка до школи: поради батькам
Підготовка до школи: поради батькам :couple:
Вже дуже скоро починається вступна кампанія до 1-го класу і це завжди хвилюючий період як для батьків, так і для дітей. Автори проєкту «На крилах успіху» готують оновлену програму, в якій планується багато якісних змін та оновлень.
А поки що ділимося з вами рекомендаціями щодо підготовки свого майбутнього першачка до школи, щоб перші місяці пройшли більш комфортно та приємно.
Розвивайте фізичні здібності.
Відомо, що енергію генерують фізичні вправи. А енергія дуже знадобиться діткам, що йдуть до школи. Тому прищеплюйте дитині інтерес до спорту і занять фізкультурою. Знайдіть час на спільні активності вдома, а краще – на вулиці. Бігайте, грайте в ігри, змагайтеся одне з одним – цей час разом з дитиною піде не тільки на користь, а ще й залишиться у пам’яті, як щасливі години дитинства.
Звичайно, буде не зайвим запропонувати спортивні секції – нехай ваша донечка або син оберуть те, що їм до вподоби і відвідують секції із задоволенням і великою користю. Відтак вони отримають ще більше енергії, впевненості в собі та здоров'я.
Вчіть мислити позитивно та керувати своїми емоціями.
Навіть впевненим в собі та спокійним діткам в школі може бути складно адаптуватися до нової атмосфери. Вчіть майбутнього школярика вмінню контролювати свої емоції: гнів, злість, образу. Дитина повинна вміти розпізнавати їх та намагатися керувати своїм негативним станом. Ви можете розповідати, що проблем буває багато – як у дорослих, так і у дітей. При цьому, все вирішується. Треба подумати, що або хто може допомогти у вирішенні тих, чи інших питань. І в будь-якому разі діткам потрібно мислити позитивно, адже так швидше знайдеться правильний вихід. Можете вдома моделювати різні життєві ситуації та разом розбиратися, як варто вчинити саме в цьому випадку.
Тренуйте концентрацію та увагу.
Маленьким діткам часто важко доводити до кінця розпочаті справи. Ви можете тренувати їх вдома: давайте завдання, які реально виконати протягом 30 хвилин. Важливо давати дитині не тільки ті справи, які їй подобаються і звичні для неї, а й ті, де вона може чинити опір. Слідкуйте за часом: якщо ваша дитина зосередилася на завданні хоча б хвилин двадцять – вона впоралася і можете її похвалити.
Виховуйте відповідальність.
Вашому майбутньому першокласнику знадобляться навички самоорганізації. Розпочніть з «дорослих» завдань, які може виконати тільки він: складіть для нього невеликий список домашніх вправ (допомогти вам витерти пил раз на тиждень, полити квітки, мити чашки за собою). Він буде почуватися гордісно, що його просять про допомогу, і паралельно вчитися відповідальності.
«Запаліть» пізнавальний інтерес.
Першачку доведеться вчити багато нового і він має отримувати задоволення від процесу навчання. Організуйте йому різноманітне дозвілля, щоб він розумів, скільки в світі нового і цікавого: читайте різні книжки, дивіться пізнавальні передачі, відвідуєте виставки, музеї, екскурсії. По можливості мандруйте та звертайте увагу на цікаві дрібнички навіть під час прогулянок.
І пам’ятайте – попереду у вас спільний великий шлях:
- до дорослішання;
- до вивчення не тільки математики, письма чи читання, а й вміння знаходити себе у сучасному житті;
- ефективного та комфортного спілкування з однолітками та вчителями;
- позитивного мислення та щастя.
Ваша задача – стати дитині надійним помічником та супутником.
А ми – подбаємо про прищеплення школярам любові до навчання і пізнавання світу, та розвиток важливих для життя ключових (soft skills) та соціальних (social skills) навичок.
«На крилах успіху» - проєкт, де переважають інноваційні методики та інструменти, за якими навчаються діти в сучасних школах Європи, США, Сінгапуру.