Наказ про організацію та порядок проведення навчальних екскурсій та навчальної практики

ДАРНИЦЬКА  РАЙОННА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ

Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 316 з поглибленим вивченням української мови  Дарницького району м. Києва

02140, Київ, пр. Бажана, 32-а, т.565-75-50, т.ф.577-37-68

НАКАЗ

28.08.15р.                                                                                                                                                                                                № 285

Про організацію та порядок проведення навчальних

екскурсій   та   навчальної  практики    учнів

спеціалізованої загальноосвітньої школи № 316 та

дотримання техніки безпеки під час їх проведення

Згідно інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008р. № 1/9-61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів», листа Міністерства освіти і науки України від 22.05.2015 № 1/9-253 «Про структуру 2015-216 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів», листа Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 12.06.2015 р. № 063-4487 «Про структуру 2015-2016 навчального року та організацію навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва» провести навчальні екскурсії для учнів 1-4 класів та навчальні екскурсії і навчальну практику учнів 5-8 та 10 класів протягом 2015-216 навчального року.

НАКАЗУЮ:

1.Відповідно до функціональних обов’язків призначити відповідальними   за :

-організацію навчальних екскурсій  в 1 – 4-х класах – заступника директора школи з навчально-виховної роботи – Котяховій Н.В..;

-організацію та проведення  навчальних екскурсій та навчальної практики в

5-8-х та 10-х класах – заступника директора школи з навчально-виховної роботи – Олійник О.Ф.

2.Заступникам директора з навчально-виховної роботи Олійник О.Ф., Котяховій Н.В.:

2.1.

На засіданні методичних об’єднань учителів - предметників  обговорити зміст і форми організації навчальних екскурсій та навчальної практики  з урахуванням змісту навчальних програм та профільності навчання.  Мати на увазі, що години практики та екскурсій можна використовувати для виконання практичної частини навчальних програм з предметів навчального плану.

2.2.

Під час складання розкладу проведення навчальних  екскурсій та навчальної    практики проаналізувати доцільність і необхідність залучення учнів до різних видів суспільно корисної праці: посильної участі у благоустрої школи, поточному  ремонті  класних приміщень,  шкільного майна, меблів і обладнання, реставрації книг, виготовленні наочних посібників тощо.

2.3Мати на увазі, що окремі види практичних занять (навчальні екскурсії, спостереження за природою, практичні роботи  на місцевості, суспільно корисна праця тощо) можуть проводитися під час навчального року.

2.4.Графік проведення навчальних екскурсій та навчальної практики подати директору школи для затвердження до 01.10.2015р.

2.5.

Призначаючи вчителів керівниками практики, узгодити графік проведення екскурсій та практики із щорічним графіком відпусток педагогічного персоналу школи, розкладом проведення державної підсумкової атестації та в межах їхньої річної тарифікації.

2.6.

Провести інструктаж з класоводами 1-4 класів,  учителями – керівниками практики та класними керівниками 5-8 та 10 класів щодо дотримання санітарно-гігієнічних  норм і техніки безпеки, зробити відповідні записи в журналах  інструктажу.

2.7. Перевірити якість і зміст інструктажів, проведених  з учнями, наявність

відповідних  записів у класних журналах та журналах інструктажів.

3. Керівникам практики:

3.1.Проводити оцінювання навчальних екскурсій та навчальної практики учнів за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень.

3.2.Після проведення навчальних екскурсій та навчальної практики подати звітні матеріали про проведену роботу.

4.Класним керівникам  і класоводам:

4.1.Повідомити батьків на батьківських зборах про проходження  учнями навчальної практики, оцінювання практики ; про зміст та характер навчальних екскурсій.

4.2.При проходженні навчальної практики дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог та техніки безпеки, правил поведінки під час переходу чи проїзду до місця екскурсії та її проведення відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально – виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 01.08.01 № 563 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.11.2001р. за № 969/6160. Провести з учнями цільовий  інструктаж з безпеки  життєдіяльності із записом у журналі.

5.Контроль за виконанням наказу здійснюю особисто з заступниками директора  з навчально-виховної роботи  Олійник О.Ф., Котяховою Н.В.